Zakładanie Ogrodu 🌾 - 5% Rabatu - SMART GARDEN
Smart Garden Logo

 Zakładanie ogrodu

Oferujemy naszym Klientom szybkie i jakościowe wykonanie ogrodów.

Współpracujemy z sprawdzonymi szkółkami roślin, dzięki czemu rośliny są najwyższej jakości.

Wszystkie prace terenowe prowadzone są przez wykwalifikowany zespół.

Posiadamy cały niezbędny sprzęt: łopaty, grabie, piły, kosiarki, glebogryzarki, wertykulatory, traktorek, samochody i inne.

Staramy się dopracowywać każdy powierzony teren do perfekcji, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów.

Poniżej podajemy listę prac we właściwej kolejność do optymalnego użycia zasobów i szybkiego wykonania prac.

 Zamówienie kontenera na odpady i resztki

Zamawiamy kontenery 5 m3 i 7 m3, optymalnego rozmiaru, żeby oszczędzić pieniądze Klienta. Jeżeli odpadów jest mała ilość, w takich przypadkach wywozimy je sami. Kontener może pozostać na terenie nieruchomości w ciągu 7 dni.

 Budowa tarasów z deski kompozytowej

Polecamy naszym Klientom kompozytowe deski tarasowe ponieważ nie tylko imitują drewno, ale są bardziej funkcjonalne odporne na wiele czynników, takich jak wilgoć, mróz, butwienie, gnicie, grzyby i insekty Ponadto, nie wymagają dodatkowych prac konserwacyjnych. Elegancko wyglądają dzięki montażowi za pomocą ukrytych klipsów. Kompozytowe deski tarasowe mogą być oddane do recyklingu, więc są dobre dla środowiska.

 Koszenie trawnika

Podczas realizacji projektów, wykonujemy koszenie trawnika, w tych przypadkach, kiedy teren jest bardzo zarośnięty.

 Karczowanie pni i starych roślin

Usuwamy karpy ręczne, żeby uniknąć uszkodzenia innych roślin. Zaczynamy od rozdrobienia pnia, a potem wyciągamy wszelkie korzenia.

 Zamówienie ziemi urodzajnej

Bardzo często na terenie Warszawy na działkach znajduje się glina, która nie jest optymalnym środowiskiem dla roślin. Z tego powodu zamawiamy ziemię urodzajną.

 Przekopanie terenu

Przekopujemy duże tereny za pomocą traktora, a tereny mniejsze - glebogryzarką. Po przekopaniu usuwamy kamienie, resztki roślin i trawy. Wrzucamy wszystko do kontenera.

 Modelowanie terenu

Możemy stworzyć nierówne powierzchnie: wykopy, pagórki. Powodem do takich prac mogą stać warunki działki lub pomysł projektanta.

 Montaż drenażu terenu

Wszędzie tam, gdzie grunt źle przepuszcza wodę, silne deszcze powodują małe lub większe powodzie. Oferujemy montowanie systemów drenażowych składających się z rur, podziemnych zbiorników, skrzyń rozsączających.

 Montaż nawadniania i oświetlenia

Używamy materiały firm: , .

Klient otrzyma plan ze wszystkimi rurami nawadniania i odwadniania, kablami oświetlenia, żeby widzieć, gdzie są położone, aby je nie uszkodzić.


 Montaż sterownika

Sterowniki mają dostęp do WiFi, który pozwala kierować systemem nawet z telefonu komórkowego Klienta. Sterownik możemy zamontować na podwórku lub wewnątrz pomieszczenia. Wystawiamy optymalny program podlewania.


 Montaż czujnika deszczu

Po to aby w trawniku nie było dużej ilości wody, od której trawnik może ulec zniszczeniu, jak również po to aby nie zużywać dużej ilości wody.


 Montaż, dobór i regulacja zraszaczom

Instalujemy zraszacze w taki sposób, żeby woda trafiała wyłącznie na rośliny i trawnik.


 Przechowanie przełączników

Przechowujemy wszystkie detale techniczne w ogrodzie, aby zachować estetykę.


 Sadzenie roślin

Używamy odpowiedniej ziemi. Dobieramy gatunki roślin odpowiednie do warunków słonecznych w miejscu posadzenia. Przed posadzeniem przygotowujemy podłoże, odpowiednie do gatunków roślin i dobieramy odpowiednie nawozy. Dajemy gwarancje na zakupione rośliny.


 Wyrównanie terenu

Jeździmy walcem po suchej ziemi, a następnie zalewamy teren wodą i jeździmy walcem po ziemi wilgotnej. Jest to potrzebne, aby po opadach na terenie ogrodu nie pojawiały się jamy w miejscach dziur stworzonych pod nawadnianie, sadzenie roślin.


 Montaż agrowłókniny

Agrowłókniny potrzebna jest po to, aby nie wyrastały chwasty. Kołkujemy, żeby zabezpieczyć ziemie.


 Rozłożenie linii kroplującej

Linia kroplująca służy do nawadniania wszelkiego rodzaju iglaków, kwiatów, rzędów krzewów i drew, warzyw i owoców. Podstawę stanowi wąż i szpilki mocujące wąż do podłoża. Co ok. 15 cm w wężu znajduje się dziurkowane wzmocnienie, z którego docelowo będzie kapała woda. Woda z linii kroplującej wypływa bezpośrednio na glebę, nie zraszając rośliny.


 Montaż eko-bordu

Plastikowe obrzeże, które potrzebne jest do tego, aby zachować kształty rabatów. Możemy zrobić linie proste, jak również luźne luki.


 Montaż lamp

Właściwie dobrane i zainstalowane oświetlenie, pozwala korzystać z ogrodu również wieczorem i nocą. Światła reflektorów wydobywają kształt roślin w bardzo zjawiskowy sposób – wyglądają wtedy zupełnie inaczej, niż w świetle dziennym.


 Wypełnianie rabat korą

Kora tworzy kwaśne środowisko, którego potrzebują rośliny iglaste. Bywają różnej grubości i dobieramy je do potrzeb Klienta.


 Wypełnianie rabat grysem

Opcja grysu jest bardziej przeznaczona do dekorowania ogrodu. Do wyboru mamy 20+ gatunków kamienia różnych rozmiarów i kolorów.


 Zakładanie siatki przeciw kretom

Krety mogą zepsuć atrakcyjny wygląd ogrodu. Aby tego uniknąć, oferujemy siatkę przeciw kretom. Siatka jest zrobiona z mocnego plastiku.


 Wykonanie trawnika

Trawnik może być w postaci siewu lub rolki. Trawa z rolki potrzebuje od 7 do 10 dni, żeby się przyjęła. Trawnik z siewu jest znacznie tańszym rozwiązaniem, jednak na efekt trzeba poczekać około 1 miesiąca oraz wymaga on dosiewania i nawożenia, ogranicza chodzenia po nim. Trawnik wykonujemy pod koniec prac, żeby nie zepsuć jego struktury.


 Wykonanie elementów kamiennych

Mogą to być murki oporowe, obrzeża rabat, kamienne ścieżki, rabaty skalne.